کیا اکنون برای مدل‌های ۲۰۱۷ کراس اوور محبوب خود یعنی سورنتو، ویژگی‌های جدیدی چون سازگاری با سیستم‌های کارپلی اپل و اندروی گوگل را درنظر گرفته است. این کراس اوور پرفروش با مجموعه‌ای از تجهیزات پیشرفته که درتریم های پایین‌تر نیز در دسترس خواهند بود، می‌خواهد همچنان یکی از گزینه‌های جدی این کلاس باقی بماند.
از ویژگی‌های ایمنی اضافی سورنتو باید به ترمزهای مستقل اضطراری، کروز کنترل هوشمند پیشرفته، هشدار برخورد از جلو، هشدار ترافیک از عقب، تابش دینامیکی چراغ‌ها و غیره است که بدون هیچ هزینه اضافی در مدل SLX وجود خواهند داشت. این مدل رده بالا در نسخه دیفرانسیل جلو با قیمت ۴۳۹۰۰ دلار و در نسخه جفت دیفرانسیل با قیمت ۴۵۷۰۰ دلار به فروش گذاشته می‌شود.
تأمین انرژی مدل‌های L و LX با همان موتور ۲٫۴ لیتری چهار سیلندر خطی صورت می‌گیرد که خروجی آن ۱۸۵ اسب بخار و گشتاور آن ۲۴۱ نیوتن متر می‌باشد. مصرف سوخت این مدل‌ها در نسخه دیفرانسیل جلو به ترتیب در شهر، بزرگراه و حالت ترکیبی ۱۱٫۲ و ۸٫۴ و ۹٫۸ لیتر خواهد بود. مصرف سوخت نسخه دو دیفرانسیل هم ۱۱٫۲ و ۹٫۴ و ۱۰٫۷ لیتر تخمین زده شده است.
نسخه EX با یک موتور چهار سیلندر ۲٫۰ لیتری توربو ارائه می‌شود که ۲۴۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۳ نیوتن متر گشتاور دارد. طبق تخمین EPA این مدل هم ۱۰٫۲، ۸٫۷ و ۱۱٫۸ لیتر سوخت مصرف می‌کند. بالاترین مدل سورنتو هم از موتوری شش سیلندر V شکل به حجم ۳٫۳ لیتر سود می‌برد که ۲۹۰ اسب بخار قدرت و ۳۴۲ نیوتن متر گشتاور دارد. مصرف سوخت این مدل در نسخه دو دیفرانسیل در شهر ۱۳٫۱ لیتر و در بزرگراه ۹٫۴ لیتر و به صورت ترکیبی ۱۱٫۲ لیتر اعلام شده است.
قیمت ارزان‌ترین نسخه سورنتو که همانا مدل دیفرانسیل جلوی سری L با موتور ۲٫۴ لیتری است، ۲۵۴۰۰ دلار می‌باشد. قیمت مدل‌های شش سیلندر از ۲۹ هزار دلار شروع می‌شود. قیمت پایه مدل توربو هم از ۳۱ هزار دلار آغاز می‌گردد.

ویژگی‌های جدید کیا سورنتو مدل ۲۰۱۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *